Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

XX rocznica podpisania Aktu Partnerstwa między Ewangelickim Kościołem Śląskich Górnych Łużyc, a Diecezją Wrocławską naszego Kościoła.

06.09.2017 XX rocznica podpisania Aktu Partnerstwa między Ewangelickim Kościołem  Śląskich Górnych Łużyc, a Diecezją Wrocławską naszego Kościoła.

XX rocznica podpisania Aktu Partnerstwa między Ewangelickim Kościołem  Śląskich Górnych Łużyc, a Diecezją Wrocławską naszego Kościoła – Jawor 3 wrzesień 2017 r.

W ubiegłą niedzielę wraz z grupą naszych parafian braliśmy udział w pięknym święcie partnerstwa. Nie ważne jakim językiem mówimy, w jakim języku śpiewaliśmy pieśni podczas uroczystego nabożeństwa bądź co bądź w kościele Pokoju, to jednak odczuwaliśmy wzajemną akceptację i przyjaźń. Są to niewątpliwie także efekty wielu spotkań, bo jest to partnerstwo żywe. Jesteśmy naszemu Panu wdzięczni za ubogacenie Duchem mądrości i jedności.

Potem przejechaliśmy prawie 30 km do miejscowości Konradów koło Złotoryi, aby uroczyście poświęcić po renowacji obelisk, który ustawili tam nasi bracia w wierze w 1850 roku dla upamiętnienia „dębu chcielnego” przy którym podczas kontrreformacji gromadzili się okoliczni ewangelicy na potajemnych nabożeństwach, tam w głębokim lesie dawali chrzcić swoje dzieci, przyjmowali Komunię Świętą i sycili swoje dusze Bożym Słowem. Obaj obecni na uroczystości w Jaworze biskupi – bp Markus Dröge i bp Waldemar Pytel w obecności prawie dwustu ewangelików z Niemiec i z Polski dokonali tego aktu. Była to bardzo długa niedziela, ale mimo zmęczenia wałbrzyscy uczestnicy tych wydarzeń powrócili do swoich domów zadowoleni i syci wrażeń. XWS

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad