Słowo Boże na rok Pański 2024:  Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości. 1 Kor 16,14 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu

Akcje charytatywne

WIGILIJNE DZIEŁO

*******************************************************************************************************************************************

Pomóż uchodźcom docierającym do Polski (ZBIÓRKA)

TREŚĆ KOMUNIKATU

Liczą się czyny, nie słowa – słyszymy często. Biorąc sobie to wezwanie do serc ogłaszamy ogólnokościelną zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców przybywających do Polski.

W ubiegłym tygodniu Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wystosował apel o wsparcie dla osób na granicy z Białorusią, a Biskup Kościoła prosił o wspólną modlitwę podczas niedzielnych nabożeństw. Teraz Kościół zarządza zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców.

Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Ocalenie, która udziela bezpośredniej pomocy uchodźcom, obecnie również na polsko-białoruskiej granicy. Fundacja jest wieloletnim partnerem naszego Kościoła – prowadzi szkolenia, dzieli się doświadczeniami, doradza w kwestiach związanych z uchodźcami. Pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe, w tym na działania w Usnarzu Górnym.

Zbiórka trwa od dnia ogłoszenia do 15 września 2021 r. Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „Ocalenie”.

CHCESZ ZŁOŻYĆ OFIARĘ? KLIKNIJ TUTAJ >> https://bik.luteranie.pl/pl/darowizny.html

PRZECZYTAJ APEL KONSYSTORZA >> https://www.luteranie.pl/apel-konsystorza/

PRZECZYTAJ LIST BISKUPA WS. UCHODŹCÓW >> https://www.luteranie.pl/biskup-kosciola-prosi-o-modlitwe/

POZNAJ FUNDACJĘ OCALENIE >> https://ocalenie.org.pl

PODZIEL SIĘ TYM APELEM ZE ZNAJOMYMI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – ZBUDUJMY SIEĆ DOBREJ WOLI!

*******************************************************************************************************************************************

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad