Słowo Boże na rok Pański 2024:  Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości. 1 Kor 16,14 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu

Zmiany w Wałbrzyskiej Parafii

09.09.2022 Zmiany w Wałbrzyskiej Parafii

Wrzesień to czas zmian – kończą się wakacje, uczniowie idą do nowych szkół i wyższych klas.

Wrzesień to także zmiany w naszej parafii. Z dniem 1 września Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP powołał ks. Marka Bożka do służby wikariusza  w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wałbrzychu.

Podczas niedzielnego nabożeństwa, 4 września proboszcz naszej parafii bp Waldemar Pytel przywitał księdza wikariusza wraz z małżonką. Ksiądz Biskup także podczas nabożeństwa podziękował pastorostwu Szczugiełom za ich wieloletnią służbę i oddanie dla budowania Wałbrzyskiej Parafii, miasta i okolic. Biskup Pytel udzielił błogosławieństwa emerytowanemu proboszczowi wraz z małżonką Marianną oraz pobłogosławił pastorostwo Bożków na ich nowej drodze służby.

 

 

 

Po nabożeństwie odbyło się Zgromadzenie Wyborcze delegata naszej wałbrzyskiej parafii do Synodu Diecezji Wrocławskiej. Kandytami była p. Katarzyna Bruzi, kurator naszej parafii oraz p. Zdzisława Jaworek. Po przeprowadzonych wyborach, większością głosów mandat do synodu diecezji otrzymała p. Katarzyna Bruzi. Gratulujemy i życzymy dużo siły i błogosławieństwa w tej ważnej służbie dla naszej diecezji i Kościoła.

 

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad