Słowo Boże na rok Pański 2024:  Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości. 1 Kor 16,14 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu

Gospel

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

16.06.2013 r. i 21÷22.09.2013 r.

Parafia Ewangelicko-Augsburska od lat jest propagatorem muzyki gospel organizując warsztaty i koncerty. Poniżej prezentujemy film z fragmentem koncertu chóru Gospel Joy z Poznania (16.06.2013 r.).

W roku 2013 zorganizowaliśmy program pod ogólnym tytułem Gospel w Wałbrzychu. W jego ramach odbył się w czerwcu  koncert Chóru Gospel Joy z Poznania pod dyr. Agnieszki Tomaszewskiej-Górskiej, jako rodzaj zaproszenia wałbrzyszan do wzięcia udziału w VIII Warsztatach Gospel we wrześniu.

Warsztaty poprowadziła dyrygentka chóru z zespołem muzycznym, przy współudziale charyzmatyczego gościa z USA – Briana Fentressa.

Jak zwykle muzyka dotknęła naszych serc i dusz, tym bardziej, że podczas obu koncertów połączona była ze zwiastowaniem prawdy Ewangelii.

Program ten był dla nas dużym wyzwaniem organizacyjnym jak i finansowym. Udało się go zrealizować dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, pozwólcie, że wymienię tylko p. Elżbietę Kwiatkowską-Wyrwisz, p. Grzegorza Kruszyńskiego oraz dofinansowaniu przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Gminę Wałbrzych i sponsorów prywatnych. Za współpracę serdecznie dziękuję. Wszystkich zaś miłośników muzyki gospel zapraszam, jeśli Pan Bóg pozwoli, do udziału w IX warsztatach w roku 2015.  XWS

 

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad