Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

To była bardzo wyjątkowa noc – 05.10.2018 r.

31.10.2018 To była bardzo wyjątkowa noc – 05.10.2018 r.

Znacie to uczucie kiedy ktoś zaprasza Was do swojego domu i sprawia, że czujecie się tam bardzo na miejscu, cudnie ugoszczeni i zaopiekowani?

Warto było czekać na tę chwilę.

I teraz już wiem co kryje w sobie nasz muzealny Sąsiad – (Kościół Zbawiciela). Spełniło się kolejne z moich marzeń.” – takie piękne podsumowanie otrzymaliśmy od „naszej sąsiadki” pracownicy pobliskiego Muzeum Porcelany Pani Małgorzaty Szpary.

Podsumowanie czego? – Podsumowanie jedynego w swoim rodzaju wydarzenia

– Nocnego Zwiedzania Kościoła.

Zwiedzanie odbyło się 5 października od godziny 23.00, planowaliśmy, aby zakończyło się o 1 w nocy, jednak naszym gościom trudno było się z nami rozstać, bardzo nam było miło z tego powodu, Na tę ciepłą październikową noc zaprosiliśmy mieszkańców Wałbrzycha i okolic, naszym celem było pokazanie Kościoła Zbawiciela jako budowli samej w sobie, a także wspólne spędzenie czasu przy cieście i kawie.

150 gości przywitał bijący dzwon naszego kościoła oraz mroki jego wnętrza. Zwiedzający mieli okazję posłuchać historii kościoła, zadać nurtujące pytania dotyczące zarówno Kościoła jak i Parafii, pozaglądać do wszystkich zakamarków, zrobić piękne zdjęcia, a także posłuchać „Hey Jude”  czy innych utworów polskiej i zagranicznej muzyki nowoczesnej. Jeden z odwiedzających zagrał dla nas na oboju. Emocji w naszych sercach było mnóstwo, cieszymy się, że społeczność lokalna chętnie nas odwiedza i wspólnie tworzymy miasto wyjątkowe – Wałbrzych.

Osobiście cieszę się, że Bóg pokierował mnie w takie miejsce.

Nocne Zwiedzanie Kościoła było kolejnym po wsparciu Wałbrzyskiego Półmaratonu działaniem Parafii, które w ostatnich tygodniach docenili nie tylko mieszkańcy miasta.

Powoli szykujemy kolejne wydarzenie, na które już teraz zapraszamy serdecznie.

Małgorzata Szczugieł

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad