Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

Święto filiału w Nowej Rudzie 09.06.2018 r.

12.06.2018 Święto filiału w Nowej Rudzie 09.06.2018 r.

W dniu 9 czerwca 2018r. z Wałbrzycha busem wyruszyliśmy do Kaplicy ewangelickiej w Nowej Rudzie,

aby wziąć udział w nabożeństwie Święta parafialnego przed II niedzielą po Trinitatis, które rozpoczęło się hasłem : „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie” ( Mat. 11,28).

Słowo Boże zwiastował ks. proboszcz Tomasz Stawiak. W nabożeństwie uczestniczyli; ks. biskup sen. Ryszard Bogusz, ks. prezes Robert Sitarek, parafianie z Jawora i Kłodzka oraz członkowie wałbrzyskiej parafii i zaprzyjaźnieni goście.

Oprawę liturgiczną przygotował ks. proboszcz Waldemar Szczugieł, a muzyczną Maciej Skrzypczyk – organista kościoła Zbawiciela w Wałbrzychu.

Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwie, a zebrana kolekta została przekazana na dalsze leczenie ks. proboszcza Dariusza Lika z Zielonej Góry, który walczy z chorobą nowotworową.

Po nabożeństwie wszyscy pojechaliśmy do pensjonatu „Harenda” w Sokolcu, gdzie spędziliśmy miłe chwile na łonie natury z pysznym poczęstunkiem.

Jadwiga Rynkiewicz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad