Słowo Boże na rok Pański 2024:  Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości. 1 Kor 16,14 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu

XIII Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe Diecezji Wrocławskiej 12.12.2015 r.

17.12.2015 XIII Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe Diecezji Wrocławskiej 12.12.2015 r.

W sobotę (12.12.2015) mogliśmy przeżywać kolejne ( trzynaste) Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe Diecezji Wrocławskiej, organizowane w tym roku przez wałbrzyską parafię. Tym razem, kontynuując ideę takich spotkań, zainicjowanych przez  parafie w Legnicy i Jaworze, zaprosiliśmy wszystkich do zabytkowych wnętrz wałbrzyskiego zamku Książ. Cieszy nas bardzo, że nasze zaproszenie padło na urodzajną glebę i na spotkanie przybyło ponad 150 osób. Przybyli ewangelicy z Lubania, Legnicy, Jawora, Jeleniej Góry-Cieplic, Świdnicy i Karpacza. Nie zabrakło też i tych z Wałbrzycha.  Dziękuję księżom, pracownikom i członkom parafii za  tak liczny przyjazd.

Kaplica zamkowa dawno nie przeżywała takiego oblężenia. Wiele osób musiało w tłoku stać, gdyż szybko brakło miejsc siedzących. Przyznacie, że sytuacja taka w naszych kaplicach i kościołach zdarza się nader rzadko.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitewną chwilą skupienia w zamkowej kaplicy ( dzięki ekumenicznej współpracy z jej dysponentem). Biskup senior ks. Ryszard Bogusz podzielił się z nami refleksjami na temat przeżywania adwentu, przygotowań do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz do spotkania z naszym Zbawicielem przychodzącym w chwale. Nie zabrakło też pieśni, czytań Słowa Bożego i modlitwy.

Następnie przeszliśmy do sali zwanej balową, gdzie mogliśmy zasiąść do stołów (tu nie brakło miejsca) i posilić także nasze ciała. Zabrzmiało wiele kolęd, a ich śpiewanie przeplatało się z wystąpieniami przedstawicieli poszczególnych parafii, którzy opowiedzieli nam o najważniejszych wydarzeniach i radościach w swoich wspólnotach wiary.

Biskup naszej diecezji ks. Waldemar Pytel miał również okazję skierować swoje orędzie do dużej części aktywnych członków swojej diecezji zebranych w jednym miejscu, jak  i złożyć nam wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.

 Piękny wieniec adwentowy, dar ewangelików z Lubania postawiony w samym centrum sali, dodatkowo podkreślał świąteczny charakter spotkania. Pan Maciej Skrzypczyk, zawsze niezawodny organista wałbrzyskiej parafii zajął się oprawą muzyczną.

Dziękując naszemu Panu za możliwość  przeżywania wspólnoty wiary i Jego błogosławieństwo życzę wiele radości i pokoju podczas zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego  ks. Waldemar Szczugieł. 

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad