Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

Pani Katarzyna Bruzi kurator Rady Parafialnej wałbrzyskiej parafii – kuratorem Diecezji Wrocławskiej

04.10.2015 Pani Katarzyna Bruzi kurator Rady Parafialnej wałbrzyskiej parafii – kuratorem Diecezji Wrocławskiej

Niedziela 4 października także dla naszego zboru była dniem radosnym, gdyż w sobotę na sesji Synodu Diecezjalnego w Świdnicy pani Katarzyna Bruzi kurator Rady Parafialnej wałbrzyskiej parafii została wybrana na kuratora Diecezji Wrocławskiej, co automatycznie skutkuje przynależnością także do Synodu Kościoła.

Wybór nowego ( po śmierci Ś.p. dr Macieja Lisa) kuratora diecezji oznacza, iż odtąd Rada Diecezjalna pod przewodnictwem nowego biskupa będzie już pracowała w komplecie./ Rada Diecezjalna składa się z dwóch osób duchownych i dwóch świeckich, oznacza to biskupa diecezjalnego ks. Waldemara Pytla, radcę duchownego ks. Andrzeja Dębskiego, świeckiego kuratora diecezji p. Katarzynę Bruzi oraz radcę świeckiego p. dr Leopolda Weinbrennera/.

Pani Katarzynie także tą drogą składamy szczere gratulacje oraz życzymy jej moc Bożych błogosławieństw i zdrowia, aby z radością mogła podołać nowym stojącym przed nią zadaniom.

Ponieważ była to pierwsza niedziela miesiąca była również okazja, aby wspólnie zasiąść po nabożeństwie do stołu i przy kawie dokończyć składanie życzeń oraz podzielić się chlebem, który podczas nabożeństwa dziękczynienia za żniwa leżąc na ołtarzu symbolizował bogate Boże dary „chleba powszedniego”. XWS

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad