Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

Nabożeństwo ekumeniczne 10.06.2019 r.

19.06.2019 Nabożeństwo ekumeniczne 10.06.2019 r.

Tradycyjnie już, w II dzień Świat Zesłania Ducha Świętego w wałbrzyskim kościele Zbawiciela zorganizowaliśmy nabożeństwo ekumeniczne. W tym roku po raz pierwszy kazanie wygłosił ks. Piotr Kopera SAC – proboszcz rzymskokatolickiej parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu, która znajduje się w dzielnicy Podgórze. Słowem Bożym usłużył nam również ks. Mariusz Kiślak – proboszcz prawosławnej parafii Wszystkich Świętych w Wałbrzychu, który właśnie rozpoczyna prace organizacyjne zmierzające do budowy cerkwi w naszym mieście. Uczestniczył także ks. dr Witold Baczyński – proboszcz rzymskokatolickiej parafii św. Józefa Robotnika na Piaskowej Górze.

Celem tych spotkań jest wzajemne poznanie się chrześcijan żyjących na co dzień w różnych tradycjach, ale nade wszystko wsłuchiwanie w głos Bożego Słowa i modlitwa.

Tegoroczne westchnienia modlitewne skierowaliśmy ku Bogu, aby zjednoczył wszystkich w świadectwie wiary swego życia, aby wspierał swoją mocą tych, którzy są nieraz okrutnie prześladowani z powodu swej wiary, aby uświadomił całej ludzkości naszą odpowiedzialność za zachowanie stworzenia, aby codziennie w naszej ojczyźnie pobudzał nas do miłości, wspierał każdą uczciwą pracę  i zachował nam pokój. Po nabożeństwie, jak zwykle, zaprosiliśmy gości do naszej kaplicy na skromny poczęstunek. Wspólnota stołu utrwala przeżycia i jest dobrą okazją do szczerej rozmowy.

XWS

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad