Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe 07.12.2019 r.

12.12.2019 Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe 07.12.2019 r.

W dniu 7 grudnia 2019 r. w Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe, w którym uczestniczyła spora grupa naszych parafian. Rozpoczął je zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej ks. bp Waldemar Pytel, który nawiązał do tematu „2019- rokiem troski o stworzenie”.

Bóg powierzył nam opiekę nad swoim stworzeniem. Ludzkość jednak zawiodła. Należy zastanowić się, co możemy, co należy do nas i co zależy od nas, w codziennym życiu. Wystąpienie bp-a przeplatane było wspólnym śpiewem kolęd przy akompaniującym zespole.

Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną dotyczącą 20- lecia Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji. Dzięki temu niektórzy z nas po raz pierwszy mogli przekonać się jak ogromną pracę włożono, by ośrodek ten mógł funkcjonować tak, jak obecnie to się dzieje.

Gospodarze zapewnili gościom wspaniały poczęstunek, w czasie którego można było podzielić się refleksją na różne tematy.

Pod koniec spotkania bp Waldemar Pytel złożył wszystkim życzenia bożego błogosławieństwa okazji zbliżających się świąt.

Jolanta Sikora

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad