Słowo Boże na rok Pański 2022: "Jezus Chrystus mówił: Tego, który do mnie przychodzi, nie odrzucę." J 6,37 Show search form
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu
Ad
Ad

Diecezjalne Spotkanie Adwentowe – 8.12.2018 r. Lubań

12.01.2019 Diecezjalne Spotkanie Adwentowe – 8.12.2018 r. Lubań

”A Jezu mnie biednego w adwentu porze tej, sam z miłosierdzia swego znów przygotować chciej”.

W dniu 8 grudnia tego roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzyparafialnym spotkaniu adwentowym, które odbyło się tym razem ponownie w Lubaniu, dokąd udaliśmy się na zaproszenie proboszcza Cezarego Królewicza, który wraz z Panią Ireną Jaszyną z Bolesławca zapoczątkował tradycję organizowania corocznych spotkań adwentowych parafii ewangelickich z Dolnego Śląska.
Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie do Lubania, gdzie w Motelu Łużyckim czekali na nich mili gospodarze z księdzem Cezarym Królewiczem, który z radością i ciepłem witał wszystkich przybyłych uczestników spotkania. Pośród licznego grona parafian Dolnego Śląska obecni byli także ks. biskup Waldemar Pytel i ks. biskup senior Ryszard Bogusz, którzy służyli Słowem Bożym, modlitwą i pięknymi refleksjami bardzo nam potrzebnymi w tym nie zawsze łatwym czasie oczekiwania, który jak podkreślił ks, biskup Pytel powinien być czasem modlitwy, zadumy a przede wszystkim radości. Czas tego spotkania wypełniły: modlitwa, przemyślenia, zaduma, piękne pieśni adwentowe, kolędy i życzenia a także rozmowy przy wspólnej biesiadzie.
Chętnie uczestniczymy w tych spotkaniach, aby wspólnie poczuć radosną atmosferę adwentowego oczekiwania.

Mirela Szymborska – Kowalak
fot. ks. Waldemar Szczugieł

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad